top of page

Pro děti

Proč se u nás zastavit?

Oddělení pro děti a mládež najdeš ve 2. patře budovy Kulturního centra Pivovar. Nabízíme k vypůjčení knížky pro děti a mládež všech věkových skupin: leporela, říkanky, pohádky, první čtení, knížky naučné, cizojazyčné, dobrodružné, fantasy, detektivky, komiksy, dívčí romány a ostatní literaturu. Kromě knížek si můžeš vypůjčit také časopisy, audioknihy na CD, deskové hry a tematické kufříky. Když máš volný čas, můžeš si u nás číst, hrát stolní hry, nebo využít internet. Během školního roku k nám možná přijdeš i se školou na besedu, nebo seznámení s knihovnou. O prázdninách se můžeš zúčastnit příměstského tábora, který pořádáme. Sleduj na našich webových stránkách aktuální informace o soutěžích a akcích, které pro Tebe pořádáme během roku...

Součástí knihovny je i Vzdělávací centrum, které ti nabízí spoustu zajímavých kroužků a akcí.

Aktuálně

Fri Dec 08 2023 09:45:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time)

Výsledky výtvarné soutěže

Vítězové výtvarné soutěže Oblíbená knižní postava.

Wed Jun 14 2023 08:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time)

Dětská soutěž o vstupenky do zoologické zahrady

Připomínáme, že i letos s námi mohou děti soutěžit o vstupenky do plzeňské zoo.

Fri Feb 24 2023 11:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time)

Domažlická čtenářská výzva

Zúčastněte se naší Domažlické čtenářské výzvy, která poběží od března až do prosince tohoto roku!

Online katalogy knih

Řádná provozní doba

Oddělení
Pondělí
Úterý
Středa
Čtvrtek
Pátek
Pro děti a mládež
12:00 - 17:00
zavřeno
09:00 - 16:00
12:00 - 16:00
12:00 - 16:00

Kontaktovat nás můžeš na telefonu +420607243737 nebo na e-mailu jankovcova@mekbn.cz.

Pravidla knihovny

Přihlášení
Požádej v knihovně o přihlášku, kterou doma rodiče vyplní a podepíší. Pak ji přines zpět spolu s registračním poplatkem 50,- Kč. Tvé údaje si zapíšeme do počítače a od této chvíle si můžeš cokoliv vypůjčit. Pokud do knihovny rodiče přijdou s Tebou, můžete všechno vyřídit na místě a můžeš si něco pěkného vypůjčit hned.

Půjčování
Knížky a ostatní věci si můžeš vypůjčit na 1 měsíc. Pokud si knížku nebo časopis nestihneš dočíst, máš možnost si je prodloužit (pokud je nemá někdo zamluvené). Tematický kufřík nebo deskové hry ovšem prodloužit nejdou. V případě, že nestihneš knížku a jiné vypůjčené věci vrátit nebo prodloužit včas, připrav si peníze na pokutu.

Čtenářský průkaz
Průkazku nos s sebou vždy, když jdeš do knihovny. Průkazka je nepřenosná – nikdy ji nepůjčuj nikomu cizímu ani kamarádům. Za ztrátu nebo poškození výpůjčky zaplatíš Ty. Pokud průkazku ztratíš, musíš to nahlásit a vystavíme ti za poplatek novou.

Rezervace
Pokud si chceš přečíst knížku, kterou má půjčenou někdo jiný, je možné si ji zamluvit. Až bude knížka opět v knihovně, pošleme ti zprávu. Každá rezervace knížky je zpoplatněna.

Poškození výpůjček
Může se Ti stát, že knížku nebo jiné vypůjčené věci přes veškerou tvoji opatrnost poškodíš nebo dokonce ztratíš. Přijď to co nejdříve do knihovny nahlásit a domluvíme se na náhradě nebo zaplacení.

bottom of page